18.-21. juulil toimus Raadioklubi 2013. aasta suvine kokkusaamine. Neljapäeval alanud ürituse pani tõsiselt proovile reedeste vihmasagarate ajal olnud väga tugevad tuulepuhangud. Suur jaamatelk ei pidanud neile vastu, teine väikesem jaamatelk sai päästetud külgseinte äravõtmisega, aga laupäeva hommikul tuli halvema ärahoidmiseks sellegi katus maha võtte. Nii toimus üritus vaheldumisi vihma ja päikesega. Õnneks oli viimast ajaliselt palju rohkem, raadiojaamade ajutine vihma eest kinnipakkimine sai omamoodi rutiiniks.
Raadioklubi anntenniväljakul toimunud üritus ise kulges enam-vähem plaanikohaselt.  Sellelt käis läbi 29 inimest, neist 22 kutsungiga. Külalisi oli ES3, 5 ja 8 kutsungirajoonist. Püsti oli 7 antennimasti kokku 9 antenniga, neist 4 yagi, lisaks demonstreeris 7CA kahte mag.loop`i. 7GN tegi antennide mõõtmisi. Fieldhell tööliigis oli kasutusel erikutsung ES7FHELL.
Sellel aastal oli sidepidamist küll vähem kui mullu, sest katuseta sidepositsioonidel sai töötada ainult pikematel vihmavahedel.
Tehnilise ala jutuajamised, lõke ja muu laagrielu kulges üsna tavapäraselt.
Osalised loodavad vähem ekstreemset ilmaolu samalaadsel üritusel järgmise aasta juulikuu eelviimasel nädalavahetusel.

Scroll to top