Selle aasta CQ World Wide WPX SSB võistlus on möödas. Levi oli äärmiselt kehva, maailmarekordeid Eestimaal ei sündinud kuid mõned Eesti rekordid siiski.

Kristjan, ES7GM töötas ES9C kutsungiga "HP assisted" klassis Udukülast. Lõpptulemus maailma viies, EU kolmas ja uus Eesti rekord.

Loe edasi...

Juulikuu lõpp osutus jällegi sündmusterohkeks, sest üle 100 noore IARU 1 regioonist kogunesid Austrias, et koos veeta meeleolukas nädal. Lisaks niigi eksootilistele kohtadele nagu 3V, 7X, ZS, ET, tuli kuue aasta jooksul esimest korda külalisi ka IARU 2 regioonist. Kaks noort ameeriklast idarannikult, kes olid väga positiivselt üllatunud, et Euroopa peidab endas nii palju noori raadioamatööre. Nende sõnul on sealne noorte huvi raadioamatörismi vastu palju leigem. Siinkohal kiitus Austria organisaatoritele, kes tõepoolest korraldasid suurepärase laagri. Kõik oli detailideni läbimõeldud ning tegevust rohkem kui küll. Kuna osalevate riikide arv suureneb aasta aastalt, siis seekord olid tiimid väiksemad. Kui sel aastal oli külalisi 28 erinevast riigist, siis tuleval aastal loodetakse näha osalejaid vähemalt 30 eri maalt. Näis siis, kas 100- 110 osaleja piirang pannakse peale või mitte. Eestist lendasid sündmuspaika Kristjan (ES7GM), Rait (ES5RIT) ja Draven (ES1DRA), kes ühtlasi oli ka üks kõige nooremaid osalejaid, kui mitte kõige noorem!

Loe edasi...

Eesti raadioamatööride suvine kokkutulek, järjekorranumbriga 53 leidis seekord aset Peipsi ääres Ranna puhkebaasis 1.-3.juulini 2016.

30.juunil, s.o. neljapäeval olid kohal juba esimesed korraldajad ning alustati laagri ettevalmistustega. Kristjan (ES7GM) koostöös Lauriga (ES5TGW) seadsid järve kaldale üles 3-elemendilise 15 meetri yagi, millega huvilised saaksid sidetada. Lisaks oli kasutada ka 80/40/20 meetri INV-V antenn ning loomulikult ka raadiojaam. Tähistati telkimise alad, veeti elektrikaableid, paigaldati varjualune väravateenistuse jaoks. Pealelõunaks olid organisaatoritel „juuksed kammitud ja lips sirgelt ees“ - vastuvõtt võis alata! Kõik vajalikud toimetamised olid tehtud, et saaks veeta järjekordne vahva nädalavahetus. Sama päeva õhtupoolikul muidugi üllatas meid ilmataat oma jahutava vihmaga.

Loe edasi...

Reedel 11.12.2015 kell 18:00 on võimalik Viljandi Raadioklubis sooritada raadioamatööri kvalifikatsioonieksamit. Kõikidel huvilistel palume eelnevalt saata oma sooviavaldusest e-maili teel (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). Kirjas palume märkida, millise kategooria eksamit soovitakse sooritada.

73! Viljandi Raadioklubi

Et vältida liigset higistamist, korraldasime oma seekordse suvise kokkusaamise mõnusalt tuulisel ja vihmasel augusti kõige-kõige esimesel nädalavahetusel (01...02 August 2015). Kohati kuvatav sinine taevas ja meie päisesesüsteemi keskpunkt ei suutnud meie tuju mõjutada. Telk sai püsti, lipp vardasse ja grillile tuli alla. Kui aparaadist toss väljas, muutub elu ilusaks. Kellele siis grillliha ei meeldiks?! Kui on kõht täis, on ka meel hea.

Loe edasi...

ERAU vabariiklik kokkutulek Mammastes on nüüd seljataga. Ilm oli terve nädalavahetuse ilus, kokkutuleku korraldus ladus.

Tehti kokkuvõtteid möödunud perioodist, peeti tuleviku plaane, jagati auhindu.

Märkimist väärib, et esimest korda sellel sajandil on Eesti LL Meistrivõistluste võtja jälle Viljandist. Palju õnne Kristjan, ES7GM, Eesti LL Meistrivõistluste võitja 2015.

Loe edasi...
Scroll to top